Drzewa i krzewy liściaste

Drzewa i krzewy liściaste tworzą największą grupę roślin ozdobnych, różnorodną pod względem gatunków i odmian. Dzięki temu, że jest ich aż tak duży wybór, o wiele łatwiej można dobrać rośliny liściaste pod indywidualne warunki upraw.

Cechy uprawowe roślin liściastych

Wymagania uprawowe roślin liściastych są zróżnicowane nawet w obrębie jednego gatunku. Dlatego kupując kolejne sadzonki, zawsze należy sprawdzić, jakich warunków potrzebuje wybrana roślina do prawidłowego wzrostu. Większość roślin liściastych, po ukorzenieniu się, nie ma zbyt dużych potrzeb w pielęgnacji.

Wspólną cechą wielu drzew i krzewów liściastych jest duża odporność na zanieczyszczenia. Jest to cecha, którą rośliny te nabywają dzięki corocznemu gubieniu liści. Takie gatunki roślin liściastych można spokojnie sadzić w warunkach miejskich oraz przy drogach.

Drzewa i krzewy liściaste w naszej ofercie

Co otrzymasz, obsadzając swój skrawek zieleni różnymi gatunkami roślin liściastych? Otóż ogród pełen kontrastów, który mogą stworzyć kompozycje roślin zielonych i wielobarwnych, kwiatowych i owocowych, roślin o pokroju kulistym, kolumnowym lub też płożącym, roślin wzrastających do kilkudziesięciu metrów i niskich roślin miniaturowych lub karłowatych. Możesz założyć tak niejednolity ogród, wybierając naszą ofertę. Posiadamy w niej m.in. wieloletnie rośliny ozdobne i jednoroczne byliny, sadzonki krzewów owocowych, rośliny kwitnące i pnącza.

Wyświetlanie 1–12 z 137 wyników