Drzewa i krzewy iglaste

Drzewa i krzewy iglaste to grupa roślin bardzo cenionych za walory dekoracyjne. Te wieloletnie rośliny ozdobne przyjmują różne kształty, a także różnią się ulistnieniem, barwą i siłą wzrostu nawet w obrębie jednego gatunku. Natomiast szczególną cechą iglaków jest utrzymywanie liści przez wszystkie miesiące w roku.

Wymagania uprawowe drzew i krzewów iglastych

Za popularnością iglaków stoją również małe wymagania uprawowe, choć zdarzają się wyjątki od tej reguły. Większość gatunków iglastych roślin ozdobnych można z powodzeniem uprawiać na naturalnie występujących glebach w Polsce, a przy tym nie wymaga przygotowania specjalnego podłoża. Zdarzają się również gatunki iglaków, które są wyjątkowo odporne na suszę. Zresztą większość drzew i krzewów iglastych do właściwego wzrostu wymaga nasłonecznionych lub tylko częściowo zacienionych stanowisk upraw.

Iglaki w naszej ofercie

Prowadzimy własną uprawę wielu gatunków krzewów i drzew iglastych, jak również mamy w ofercie rzadko spotykane odmiany iglastych, egzotycznych roślin ozdobnych. Posiadamy w sprzedaży iglaki formowane, iglaki miniaturowe, rośliny na żywopłot, a także drzewka na choinkę. Wszelkie dostępne w naszej ofercie odmiany świerków, modrzewi, tui czy cisów nadają się do rozsadzeń w ogrodach, parkach i na skwerach zieleni. Wiele spośród nich można zasadzić w szpalerach, aby tworzyły naturalną zasłonę przed wiatrem.

Sadzonki drzew iglastych oraz sadzonki krzewów sprzedajemy w donicach lub z gołym korzeniem, zarówno w niewielkich, jak i w hurtowych ilościach.

Drzewka na choinkę

W okresie świątecznym drzewa i krzewy iglaste cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dotyczy to w szczególności różnych rodzajów świerków  i jodeł, które są doskonałymi drzewkami na choinkę. Do najpopularniejszych drzewek wybieranych do ozdoby mieszkania w okresie świątecznym należą świerk pospolity, świerk serbski, oraz świerk kłujący. Odmiany, te doskonale prezentują się w domu przystrojone lampkami, bombkami i innymi ozdobami, ale też w ogrodzie. Aby cieszyć się drzewkiem na choinkę przez cały rok, wystarczy je wczesną wiosną wysadzić z doniczki do gruntu. Jeśli roślina jest odpowiednio uprawiana, istnieje duża szansa, że przyjmie się w ogrodzie.

Drzewka na choinkę, które mamy w ofercie, z powodzeniem można wysadzić do gruntu w ogrodzie lub na działce. Zapewniamy kompleksowe doradztwo w zakresie pielęgnacji roślin, zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Nasze drzewka na choinkę dostępne są w szerokim wyborze i konkurencyjnej cenie. Prowadzimy sprzedaż hurtową oraz detaliczną.

Wyświetlanie 1–12 z 183 wyników