Drzewa i krzewy iglaste

Drzewa i krzewy iglaste to grupa roślin bardzo cenionych za walory dekoracyjne. Te wieloletnie rośliny ozdobne przyjmują różne kształty, a także różnią się ulistnieniem, barwą i siłą wzrostu nawet w obrębie jednego gatunku. Natomiast szczególną cechą iglaków jest utrzymywanie liści przez wszystkie miesiące w roku.

Wymagania uprawowe drzew i krzewów iglastych

Za popularnością iglaków stoją również małe wymagania uprawowe, choć zdarzają się wyjątki od tej reguły. Większość gatunków iglastych roślin ozdobnych można z powodzeniem uprawiać na naturalnie występujących glebach w Polsce, a przy tym nie wymaga przygotowania specjalnego podłoża. Zdarzają się również gatunki iglaków, które są wyjątkowo odporne na suszę. Zresztą większość drzew i krzewów iglastych do właściwego wzrostu wymaga nasłonecznionych lub tylko częściowo zacienionych stanowisk upraw.

Iglaki w naszej ofercie

Prowadzimy własną uprawę wielu gatunków krzewów i drzew iglastych, jak również mamy w ofercie rzadko spotykane odmiany iglastych, egzotycznych roślin ozdobnych. Posiadamy w sprzedaży iglaki formowane, iglaki miniaturowe, rośliny na żywopłot, a także drzewka na choinkę. Wszelkie dostępne w naszej ofercie odmiany świerków, modrzewi, tui czy cisów nadają się do rozsadzeń w ogrodach, parkach i na skwerach zieleni. Wiele spośród nich można zasadzić w szpalerach, aby tworzyły naturalną zasłonę przed wiatrem.

Sadzonki drzew iglastych oraz sadzonki krzewów sprzedajemy w donicach lub z gołym korzeniem, zarówno w niewielkich, jak i w hurtowych ilościach.

Wyświetlanie 1–12 z 120 wyników