Postaw na pięknie kwitnące drzewa w ogrodzie

drzewka ozdobne

Pięknie kwitnące drzewa nadają ogrodowi sielankowy charakter, sprawiając, że staje się on przydomową oazą spokoju, miejscem odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Dzięki bujnym krzewom i kolorowym kwiatom przypomina pejzaże utrwalone na impresjonistycznych obrazach – plamy pastelowych barw na tle intensywnej zieleni od wieków zachwycają miłośników przyrody.

Obecność kwitnących drzew wydobywa romantyczną naturę ogrodu – jego arkadyjski klimat podkreślają rośliny mające ozdobne liście, ładne kwiaty, nietypowe kształty. W celu wybrania wymarzonych drzew i krzewów do własnego ogrodu warto zapoznać się z ofertą sklepów internetowych takich jak nasz – proponujących efektowne rośliny dobrze sprawdzające się w polskich warunkach klimatycznych.

Kwitnące drzewa ozdobą ogrodu

Kwitnące drzewa, kwiaty, pnącza tworzą w ogrodzie sielską atmosferę. Szczególnego uroku dodają mu piękne katalpy uznawane za jedne z najbardziej ozdobnych drzew. Katalpa kwitnie w okresie od czerwca do sierpnia, a wypuszczane przez nią kwiaty są naprawdę zjawiskowe, zebrane w imponujące, okazałe kwiatostany, ponadto ich zapach zniewala. Jej przypominający budową storczyka kwiat jest biały, ma żółty środek i bordowe cętki na płatkach. Katalpy doskonale prezentują się otoczone jedynie niskimi krzewami i bylinami – wtedy ich piękno pozostaje w pełni widoczne. Oprócz kwiatów do ich walorów ozdobnych zalicza się rozłożyste korony o sercowatych liściach, które dają przyjemny cień w upalne letnie dni. Innym efektownym drzewem idealnie sprawdzającym się w ogrodzie jest miłorząb dwuklapowy o żółtych kwiatach pojawiających się późną wiosną (kwiaty te występują w odmianie męskiej). Jednak zachwyt budzą przede wszystkim jego piękne, różnokształtne liście, zmieniające, przeważnie już na początku września, swój kolor z zielonego na jaskrawożółty (jaskrawożółte liście utrzymują się na drzewie do nadejścia pierwszych mrozów). Nasze ogrody zdobią również imponujące graby o dekoracyjnej, gładkiej w dotyku, popielatoszarej korze z ciemnymi smugami. Drzewa, kwiaty, pnącza kupujemy w celu stworzenia ozdobnej kompozycji. Rośliny te pomagają nam urzeczywistnić naszą wymarzoną wizję ogrodu. Z łatwością można wyobrazić sobie dekoracyjne drzewa rosnące w otoczeniu pięknych krzewów czy chociażby pnącza milina amerykańskiego o czerwonych lub żółtych trąbkowatych kwiatach malowniczo porastające altanę, żywopłot, ścianę czy inną mocną podporę (warto wspomnieć, że wspomniane pnącze ogrodowe można również wyprowadzić na małe drzewko).