Choinka w doniczce nie tylko na Święta

choinka w doniczce

Idea zero waste jest coraz popularniejsza, także w Polsce. Może ona dotyczyć wielu dziedzin naszego życia, także tego, jak obchodzimy tradycyjne święta. Jeśli ekologia jest Ci bliska, zadbaj o to, by Twoja choinka była czymś więcej, niż tylko jednorazową ozdobą

Odpowiednia pielęgnacja

Jeśli chcemy dłużej wykorzystać naszą choinkę, warto wybrać drzewko w doniczce. Musi być ono świeże i zadbane. Bardzo ważne jest także, by drzewko rzeczywiście było wcześniej uprawiane w osłonce. W przypadku, gdy produkt zostaje włożony do doniczki bezpośrednio przed sprzedażą, jego korzenie są przycinane, co nie pozwala na długi czas użytkowania. Najlepszym sposobem są więc zakupy u sprawdzonego, zaufanego dostawcy. Wysokiej jakości propozycje, taki jak świerk srebrny, czy jodłę kaukaską, znajdziesz na stronie naszej firmy, gdzie doradzamy także, jakie drzewko wybrać. Gdy choinka znajduje się już w naszym domu, należy zapewnić jej odpowiednie warunki, takie jak optymalna temperatura. Podstawowym błędem jest pozostawianie drzewka w bezpośrednim sąsiedztwie grzejników, ponieważ powoduje to szybką utratę igieł. 

Jak wykorzystać ponownie?

Jednak co zrobić, by choinka służyła nam także po świętach? Jeśli posiadamy miejsce wokół domu, możemy z powodzeniem przesadzić ją do ogrodu. To doskonały sposób, żeby zwiększyć ilość rosnących tam gatunków i cieszyć się pięknem drzewka przez następne lata. Dla osób mieszkających w bloku doskonałym rozwiązaniem może być także wystawienie drzewka na balkon. Oczywiście musi ono oswoić się z niższą temperaturą, dlatego powinniśmy zadbać o dodatkowe zabezpieczenie przed mrozem. Doniczkę możemy ocieplić styropianem, a gałązki okryć delikatnym materiałem. Z drugiej strony, choinka, chociaż z nazwy kojarzona jedynie z okresem świątecznym jest ozdobą, która posiada swoich fanów przez cały rok. Jej naturalne piękno i zielony kolor, który wpływa na nas dobroczynnie to ozdoba, w którą warto wyposażyć naszą przestrzeń.